BASI LABORATORIOS

   
 • You've just added this product to the cart:

  Desloratadina Basi

  0 out of 5

  Desloratadina Basi

  Desloratadina Basi permban Desloratadine 5 mg e cila ka efekt antialergjik.

  Ndihmon per te kontrolluar reaksionin alergjik dhe simptomat e tij.

  Principi Aktiv : Desloratadine

  Forme Doza : 5 mg

 • You've just added this product to the cart:

  Corvite Plus

  0 out of 5

  Corvite Plus

  Corvite Plus permban Vitamine C Liposomale e cila ka aftesine qe te perthithet me shpejt nga organzimi i njeriut.

 • You've just added this product to the cart:

  Complexo B

  0 out of 5

  Complexo B

  Complexo B eshte nje shtese ushqimore e cila permban Vitamina te grupit B.

  • Per femije +3 vjec dhe per te rritur.
  • Me shije Ananasi.
 • You've just added this product to the cart:

  Ikynol 100 MG

  0 out of 5

  Ikynol 100 MG

  Principi Aktiv : Allopurinol
  Forme Doza : 100 mg / Tablete

 • You've just added this product to the cart:

  Inalgex

  0 out of 5

  Inalgex

  Lehtëson dhimbjen, ulë ënjtjen dhe insflamacionin e muskujve.

  Aplikim në zonën e dhimbjes.

  Doza:100 mg/g

  Përmbajtja: Etofenamate

  Forma Farmaceutike:Gel

  Paketimi:100g

 • You've just added this product to the cart:

  TOMIN

  0 out of 5

  TOMIN

  -Principi Aktiv : Tramadol + Paracetamol
  -Forme Doza : 37.5 mg + 325 mg / Tablete

 • You've just added this product to the cart:

  IKYNOL 300 MG

  0 out of 5

  IKYNOL 300 MG

  -Principi Aktiv : Allopurinol
  -Forme Doza : 300 mg / Tablete

 • You've just added this product to the cart:

  ENTIX

  0 out of 5

  ENTIX

  -Principi Aktiv : Furosemide
  -Forme Doza : 40 mg / Tablete

 • You've just added this product to the cart:

  Tozevite

  0 out of 5

  Tozevite

  Tozevite eshte nje shtese ushqimore ne forme shurupi e cila permban ekstrakte te Hedera Helix dhe Vitamine C. Vitamina C ndihmon ne mirefunksionimin e sistemit imunitare.

  Perdorimi :

  • Femije 3 deri ne 4 vjec : 2.5 ml, dy here ne dite
  • Femije 5 deri ne 12 vjec : 5 ml, dy here ne dite
  • Femije mbi 12 vjec : 5 ml, dy here ne dite
  • Te rriturit : 5 ml, tre here ne dite
  • Keshillohet te tundet perpara perdorimit
  • Keshillohet te perdoret pas ushqimit
 • You've just added this product to the cart:

  Basiflux 1.6 mg/ml

  0 out of 5

  Basiflux 1.6 mg/ml

  Principi aktiv:

  Bromhexine, pa sheqer (i pershtatshem per diabetike)

  Formë / Doza:

  1.6 mg/ml / 200ml

  Përshkrim:

  Basiflux eshte nje preparat i cili perdoret ne rruge orale, substanca aktive e te cilit eshte bromeksina.
  Kjo substance eshte ne gjendje te holloje sekrecionet e mushkrise duke lehtesuar nxjerrjen e tyre.
  Basiflux eshte nje preparat mukolitik ndihmes ne trajtimin antibacterial te infeksioneve respiratore me sekretim te larte bronkial.

  Perberesit:

  1 ml Basiflux permban 1.6 mg bromeksine hidrokloride.
  Basiflux nuk permban sheqer, duke qene keshtu i pershtatshem edhe per diabetiket

 • You've just added this product to the cart:

  Multivitamins Basi

  0 out of 5

  Multivitamins Basi

  Perberesit: Multivitamine (A, C, B1, B2, B3, B6)

  Forma farmaceutike: E lengshme

  Paketimi: 100 ml – shishe

  Shtetet e rregjistruara: Portugali

 • You've just added this product to the cart:

  REVIFORCE SHURUP

  0 out of 5

  REVIFORCE SHURUP

  REVIFORCE SHURUP

  Reviforce shurup eshte nje shtese ushqimore e cila permban 10 vitamina te cilat plotesojne nevojat ditore duke filluar nga femijet e moshes 1 vjec e deri tek te rriturit.

  • Reviforce shurup nuk permban Sheqer dhe Alkool.
  Perberesit Sasia DDR
  Vitamine C 80 mg 100 %
  Niacine 16 mg 100 %
  Vitamine B1 1.1 mg 100 %
  Vitamine B2 1.4 mg 100 %
  Vitamine B6 2.1 mg 150 %
  Vitamine A 800 πg 100 %
  Vitamine D 7.5 πg 150 %
  Vitamine B12 2.5 πg 100 %
  Vitamine E 18 mg 150 %
  Acid Folik 200 πg  100 %

   

  *DDR : Doza Ditore e Rekomanduar

  Reviforce shurup ndihmon ne :

  • Rritjen e imunitetit
  • Prodhimin e kolagjenit
  • Prodhimin e energjise trupore
  • Zvogelimin e ndjenjes se lodhjes
  • Formimin e qelizave kockore

   

  Pedorimi :

  • Femije 1 deri 5 vjec : 5 ml ne dite
  • Femije 6 deri 12 vjec : 10 ml ne dite
  • Femije mbi 12 vjec dhe te rritur : 15 ml ne dite
  • Reviforce shurup keshillohet te perdoret ne mengjes
  • Mund te perdoret I tretur ne uje ose lengje frutash
  • Keshillohet te tundet perpara perdorimit
 • You've just added this product to the cart:

  REVIFORCE TABLETA

  0 out of 5

  REVIFORCE TABLETA

  Reviforce tablet eshte nje shtese ushqimore e pasur me vitamina, minerale dhe Luteine.
  Permbajta e Reviforce tablet ndihmon ne :

  • Metabolizmin e prodhimit te energjise
  • Mirefunksionimin e sistemit nervor
  • Funksionimin normal te sistemin imunitare
  • Uljen e ndjenjes se lodhjes
  • Forcimin e kockave
  • Mbron qelizat nga stresi oksidativ
  • Ndarjen qelizore
  • Prodhimin e hormoneve te tiroideve

   

  Permbajtja Sasia DDR
  Vitamine A 800 mcg 100 %
  Vitamine D 5 mcg 100 %
  Vitamine E 10 mg 83 %
  Vitamine K 30 mcg 40 %
  Vitamine C 60 mg 75 %
  Vitamine B1 1.4 mg 127 %
  Vitamine B2 1.6 mg 114 %
  Vitamine B6 2 mg 143 %
  Vitamine B12 1 mcg 40 %
  Acid Folik 200 mcg 100 %
  Biotine 150 mcg 300 %
  Niacine 18 mg 113 %
  Acid Pantoteik 6 mg 100 %
  Luteine 250 mcg
  Calcium 162 mg 20 %
  Fosfor 125 mg 18 %
  Magnez 100 mg 27 %
  Hekur 14 mg 100 %
  Jod 150 mcg 100 %
  Cooper 0.7 mg 70 %
  Manganez 2.5 mg 125 %
  Krom 25 mcg 63 %
  Molybdenum 25 mcg 50 %
  Selenium 25 mcg 45 %
  Zink 7.5 mg 75 %
  Kalium 40 mg 2 %
  Klorid 36 mg 5 %

   

  Perdorimi :

  Keshillohet 1 tablete ne dite ne mengjes ose ne dreke e shoqeruar me 1 gote uje

  *Sipas keshilles se mjekut
  *DDR : Doza ditore e rekomanduar

 • You've just added this product to the cart:

  Clotrimazol solucion

  0 out of 5

  Clotrimazol solucion

  Principi Aktiv:

  Clotrimazol

  Formë / Doza:

  1 Flakon – 20 ml , Doza 1%

 • You've just added this product to the cart:

  Clotrimazol

  0 out of 5

  Clotrimazol

  Principi Aktiv:

  Clotrimazol

  Formë / Doza:

  1 Tubet – 60 g , Doza 1%

   

 • You've just added this product to the cart:

  Dimidon 400mg

  0 out of 5

  Dimidon 400mg

  Principi Aktiv:

  Ibuprofen

  Formë / Doza:

  400mg – 60 Tableta

 • You've just added this product to the cart:

  Supofen 500 Tablet

  0 out of 5

  Supofen 500 Tablet

  Pirncipi Aktiv:

  Paracetamol

  Forma / Doza:

  500 mg – Supost

 • You've just added this product to the cart:

  Corvite 20 ml

  0 out of 5

  Corvite 20 ml

 • You've just added this product to the cart:

  Gentian violet 1%

  0 out of 5

  Gentian violet 1%

  Principi aktiv:

  Gentian violet 1%

  Formë / Doza:

  30ml

 • You've just added this product to the cart:

  Bescil krem

  0 out of 5

  Bescil krem

  Principi aktiv:

  Isoconazol, Krem , Aplikator vaginal

  Formë / Doza:

  10mg/g 40g

 • You've just added this product to the cart:

  Terbul krem

  0 out of 5

  Terbul krem

  Principi aktiv:

  Krem Tioconazole

  Formë / Doza:

  10mg/g 50g

  Përshrkim:

  Terbul eshte nje medikament antimykotik qe perdoret per trajtimin e mykozave te lekures te shkaktuara nga dermatofitet si:

  -Tinea Corporis,

  -Tinea Pedis,

  -Tinea Cruris,

  -Tinea Versicolor,

  – dhe candidoz cutanea.

  Terbul ka nje spekter te gjere veprimi qe ben te mundur aktivitet terapeutik edhe ne bakteret gram pozitive sensibile.

  Aksion i dyfishte i Terbul fungicid dhe antibakterial ben te mundur eleminimin e shpejte te fungeve dhe baktereve duke ulur shume mundesine e perseritjes.

  Eshte e keshillueshme dhe perdorimi njekohesisht me Terbul i nje solucioni qe nxit shumimin e flores normale bakteriale te lekures, duke ulur shume mundesine e perseritjes.

  Mënyra e përdorimit:

  Mjekim lokal 2 here ne dite (mengjes dhe mbremje).

 • You've just added this product to the cart:

  Supofen shurup

  0 out of 5

  Supofen shurup

  Principi aktiv:

  Paracetamol

  Formë / Doza:

  40 mg/ml flakon

  Paketimi:

  85 ml

  Përshrkim:

  Supofen shurup eshte nje medikament i cili perdoret

  per lehtesimin e simptomave te gripit dhe te ftohjes, temperatura, dhinnbje te lehta te kokes, dhinnbje te lehta te muskujve etj.

  Nje flakon Supofen shurup permban 85 ml me nje perqendrim 40 mg Paracetamol per çdo ml supofen shurup.

  Përmban Paracetamol 40 mg / ml.

  Veprim Antipiretik:

  Trajtimin simptomatologjikte gripit, infiamacionet akute te traktit respirator dhe semundjet ekzematike.

  Veprim Analgjezik:

  Vepron ne eleminimin e dhimbjeve te kokes dhe dhimbjeve te shkaktuara nga faktore te ndryshem.

  Mënyra e përdorimit:

  Përdorimi oral, të mos tejkalohet doza e rekomanduar, tundeni mirë para përdorimit.

  Nëse nevojitet, mund te perdoret deri ne 4 here (çdo 4-6 ore) ne 24 ore.

  Deri ne 3 muajsh — 1 vjeç

  1.67 – 3.75 ml           1/3 deri 3/4 te luges matese qe permban

  (70 -150mg) paracetamol

  1 – 6 vjeç

  3.75 – 7.5 ml         3/4 deri 1    te luges matese qe permban

  (150-300 mg) paracetamol

  6 – 12 vjeç

  7.5 – 15 ml            1 1/2 deri 3 te luges matese qe permban

  (300-600 mg) paracetamol

 • You've just added this product to the cart:

  Supofen 125, 250 supost

  0 out of 5

  Supofen 125, 250 supost

  Pirncipi Aktiv:

  Paracetamol

  Forma / Doza:

  125 mg /250mg x 12 Supost

 • You've just added this product to the cart:

  Dimidon shurup

  0 out of 5

  Dimidon shurup

  Principi aktiv:

  Ibuprofen

  Formë / Doza:

  20mg/ml  200ml

  Përshrkrim:

  Dimidon 20 mg/ml Suspension Oral

  Përbërsit:

  Ibuprofen

  Përdorimi sipas moshës:

  • 3-6 muaj 5 mg/kg peshë, 3 herë në ditë
  • 6-12 muaj 2,5 ml, 3 herë në ditë
  • 1-2 vjeç 2,5 ml, 3-4 herë në ditë
  • 3-7 vjeç 5 ml, 3-4 herë në ditë
  • 8-12 vjeç 10 ml, 3-4 herë në ditë