NAMED NATURAL MEDICINE

   
 • You've just added this product to the cart:

  NUTRIXAM FMS

  0 out of 5

  NUTRIXAM FMS

  Nutrixam është shtesë ushqimore e cila ka në përmbajtje Aminoacide esenciale dhe jo esenciale.

  Këshillohet përdorimi :

  • Në prani të infeksioneve ose pas ndërhyrjeve kirurgjikale për të përmirësuar mbrojtjen immunitare dhe përgjigjen e terapisë me barna.
  • Gjatë kequshqyerjes proteinike
  • Në rastet e ipoalbuminemisë si pasojë e luhatjes të metabolizmit të proteinave, e cila shkakton ulje të efikasitetit të barnave.
  • Në rastet e anemisë dhe mungesës se Mioglobinës.
  • Pacient Kardiologjik : Për mbrojtjen e zemrës në rastet e insuficenses kardiake dhe dëmtimet nga doxorubicina.

   

  • Pacient me Hepatosteatoze : Për rregullimin e procesit te Gluconeogjenezës.
  • Pacient me Dializë : Për të ruajtur metabolizmin e proteinave.
  • Pacient me Diabet : Për të rritur aktivitetin e GLUT-4 dhe ulur rezistencen periferike ndaj insulinës në bashkëveprim me metforminën.
  • Pacient me plage dekubituese : Ndihmon ne prodhimin e kolagjenit per rigjenerimin e lëkurës.

  Mënyra e përdorimit : Këshillohet të përdoren 1-2 bustina në ditë të tretura në 150 ml ujë dhe te konsumohet larg vaktit të ushqimit

  Përmbajtja

  Mesatare

  Për dozë ditore (2 bust)
  L-Leucina 1400 mg
  L-Valina 1000 mg
  L-Isoleucina 1000 mg
  L-Istidina 1200 mg
  L-Lisina 1200 mg
  L-Metionina 450 mg
  L-Cistina 850 mg
  L-Fenilalanina 800 mg
  L-Tirosina 600 mg
  L-Treonina 900 mg
  L-Triptofano 350 mg
  L-Serina 250 mg
  N-acetilcisteina 100 mg
  L-Ornitina alfa-chetoglutarato 250 mg
 • You've just added this product to the cart:

  CITROLEDUM DEFENSE SPRAY

  0 out of 5

  CITROLEDUM DEFENSE SPRAY

  Locion kunder insekteve dhe mushkonjave. Mbron kundër pickimeve të llojeve të ndryshme të mushkonjave, gjatë ditës dhe natës deri në shtatë orë. Permban Icaridin 10 % e cila vepron kunder mushkonjave te thjeshta, tiger, tropikale si dhe merimangave.

  *Spray pa gas

  *Per femije 3 vjec + dhe te rritur

  *Per femijet 3 – 12 vjec rekomandohet aplikimi nga nje i rrutur per nje maksimum prej dy aplikimesh ne dite.

 • You've just added this product to the cart:

  SEDANAM NOTTE

  0 out of 5

  SEDANAM NOTTE

  Shtese ushqimore e cila ndihmon ne permirisemin e cilesise se gjumit. Permban ekstrakte bimore te Melatonines, Passiflores, Biancospino, Valerianes, Scutellaria dhe  Ashwagandha.

  Perdorimi : 1 Tablete ne dite 30 minuta perpara gjumit

 • You've just added this product to the cart:

  Dekoro Spray

  0 out of 5

  Dekoro Spray

  DeKoro Spray eshte nje shtese ushqimore ne forme spray, e cila permban Vitamine D3 dhe Vitamine K2.

  – Perdorim pa uje

  – Perthithje e larte nga organizmi

  – 3 sprucime permbajne 50 mcg (2000 IU) Vitamine D3 dhe 65 mcg Vitamine K2

 • You've just added this product to the cart:

  VITAMINA C 1000 MG NAMED

  0 out of 5

  VITAMINA C 1000 MG NAMED

  Shtese ushqimore e cila permban Vitamine C 1000 mg.
  – Pa Laktoze
  – Ndihmon Sistemin Imunitare

 • You've just added this product to the cart:

  VITAMINA C 500 MG NAMED

  0 out of 5

  VITAMINA C 500 MG NAMED

  Shtese ushqimore e cila permban Vitamine C 500 mg.
  – Pa sheqer
  – E pertypshme ne forme karamele
  – Ndihmon Sistemin Imunitare

 • You've just added this product to the cart:

  RefluMed

  0 out of 5

  RefluMed

  RefluMed ndihmon ne qetesimin e refluksit gastrik dhe rregullon aciditetin e stomakut.

  • Mbron mukozen e stomakut
  • Nuk ndikon ne pH e stomakut
  • Me efekt gastroprotektiv
  • Ndihmon tretjen
  • Bustina te gatshme per tu konsumuar
  • Me shije Ananasi

  Permban :

  • Chios Mastiha e cila rrit ne menyre fiziologjike veprimin mbrojtes te mukozes se stomakut
  • Ekstrakte Banane e cila rrit ne menyre fiziologjike prodhimin e mukozes se stomakut dhe rregullon pH
  • Acid Ialuronik i cili ndihmon ne riperteritjen e mukozes
  • Mellaga e bardhe(Altea) dhe Mellaga e zakonshme(Malva) kane funksion lenitiv dhe anti inflamator
  • Karbonati i Kalciumit ndihmon ne mirefunksionimin e enzimave te tretjes
 • You've just added this product to the cart:

  CITROLEDUM FAMILY - STICK DOPO PUNTURA

  0 out of 5

  CITROLEDUM FAMILY – STICK DOPO PUNTURA

  PËRSHKRIM:
  Është veçanërisht e përshtatshme për të lehtësuar ndjenjën e lëkurës së irrituar të shkaktuar nga faktorë të jashtëm. Aloe, Kamomil, Mallow dhe ekstraktet e Calendul-ës e bëjnë këtë një trajtim shumë delikat dhe jo-irritues. Locion jo i yndyrshëm, lë një aromë të lehtë në lëkurë.

  PËRDORIMI:
  Shkundni lapsin. Hiqni kapakun mbrojtës. Aplikoni një sasi të vogël në zonën e prekur dhe masazhoni për disa sekonda, duke shmangur kontaktin me sytë dhe gojën. Kur është e nevojshme, përsëriteni operacionin pas disa minutash.

  *Per te rritur dhe femije 6 muaj +

 • You've just added this product to the cart:

  CITROLEDUM SPRAY FAMILY- Locion Kundër Insekteve

  0 out of 5

  CITROLEDUM SPRAY FAMILY- Locion Kundër Insekteve

  PËRSHKRIM:
  Locion kunder insekteve. Mbron kundër pickimeve të llojeve të ndryshme të mushkonjave, gjatë ditës dhe natës deri në tetë orë. Përmban Aloe Vera për të zbutur lëkurën.

  PËRDORIMI:
  Aplikoni produktin duke masazhuar lehtë lëkurën për t’u mbrojtur. Kur aplikohet në fytyrë dhe qafë, vendosni një sasi të vogël të produktit në pëllëmbë të dorës dhe përhapeni, duke u kujdesur që të shmangni sytë, hundën dhe gojën.

  *Per te rritur dhe femije 6 muaj +

 • You've just added this product to the cart:

  MG 400

  0 out of 5

  MG 400

  Principi aktiv:

  Mag 400mg, Vit B6, Vit PP, Biotine

  Formë / Doza:

  20 bustina