Alergologji

   
 • You've just added this product to the cart:

  Nebulair Aerosol

  0 out of 5

  Nebulair Aerosol

  Solucion Ipertonik i cili ndihmon perdoret per aerosol dhe ndihmon ne zbutjen e mukozes se hundeve, inflamazionin e rrugeve te frymemarrjes dhe rinitit.

  Permban Uje Termal dhe Acid Ialuronik

 • You've just added this product to the cart:

  Lattoferrina 200 Suprena

  0 out of 5

  Lattoferrina 200 Suprena

  Lattoferrina 200 Suprema perban 200 mg laktoferine me origjine shtazore dhe 7.5 mg Zink per cdo tablete.

  – Ndihmon ne mirefunksionimin e sistemit imunitar.

 • You've just added this product to the cart:

  Desloratadina Basi

  0 out of 5

  Desloratadina Basi

  Desloratadina Basi permban Desloratadine 5 mg e cila ka efekt antialergjik.

  Ndihmon per te kontrolluar reaksionin alergjik dhe simptomat e tij.

  Principi Aktiv : Desloratadine

  Forme Doza : 5 mg

 • You've just added this product to the cart:

  Sanagol Treimmuno

  0 out of 5

  Sanagol Treimmuno

  Shtojcë ushqimore me ekstrakte bimore (Echinacea, qumësht kinez, sytha bredhi) dhe minerale (Manganese and Copper). Manganese dhe Copper ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi . Më saktësisht, coneflower është një ndihmë efektive për mbrojtjet natyrore të trupit. Ndihmon gjithashtu në promovimin e funksionit të shëndetshëm të traktit të sipërm respirator. Shija e saj e këndshme e bën atë të përshtatshme edhe për fëmijët.

 • You've just added this product to the cart:

  STAMIDIX GOCCE

  0 out of 5

  STAMIDIX GOCCE

  -Principi Aktiv : Cetirizine
  -Forme Doza : 10 mg/ml / Pika Orale

  Stamidix permban principin aktiv Cetirizine e cila ndihmon ne lehtesimin e simptomave pas nje reaksioni alergjik ose inflamator.

 • You've just added this product to the cart:

  STAMIDIX TABLETA

  0 out of 5

  STAMIDIX TABLETA

  Stamidix permban principin aktiv Cetirizine e cila ndihmon ne  lehtesimin e simptomave pas nje reaksioni alergjik ose inflamator.

 • You've just added this product to the cart:

  Basiflux 1.6 mg/ml

  0 out of 5

  Basiflux 1.6 mg/ml

  Principi aktiv:

  Bromhexine, pa sheqer (i pershtatshem per diabetike)

  Formë / Doza:

  1.6 mg/ml / 200ml

  Përshkrim:

  Basiflux eshte nje preparat i cili perdoret ne rruge orale, substanca aktive e te cilit eshte bromeksina.
  Kjo substance eshte ne gjendje te holloje sekrecionet e mushkrise duke lehtesuar nxjerrjen e tyre.
  Basiflux eshte nje preparat mukolitik ndihmes ne trajtimin antibacterial te infeksioneve respiratore me sekretim te larte bronkial.

  Perberesit:

  1 ml Basiflux permban 1.6 mg bromeksine hidrokloride.
  Basiflux nuk permban sheqer, duke qene keshtu i pershtatshem edhe per diabetiket

 • You've just added this product to the cart:

  XD3

  0 out of 5

  XD3

 • You've just added this product to the cart:

  Lumaxin shurup

  0 out of 5

  Lumaxin shurup

  Principi aktiv:

  mukus kërmilli, edera, mjaltë, drosera

  Formë / Doza:

  150 ml

 • You've just added this product to the cart:

  Vitadyn Junior solucion

  0 out of 5

  Vitadyn Junior solucion

  Principi aktiv:

  Polen, Trendafil i eger, Echinacine, Mjalte

  Formë / Doza:

  10 flakon

   

  Përshrkim:

  Vitadyn Junior është një integrator i dobishëm për fëmijët për të luftuar lodhjen, për të stimuluar hapjen e oreksit dhe për të rritur imunitetin me prezencën e Echinacea në përbërësit e saj.

  Përbërësit :

  Polen: zvogëlon lodhjen. Trëndafili i egër: burim i vitaminës C.  Mangan dhe bakër: për të rritur sistemin imunitar.

  Echinacea, Mjaltë, Boronicë

  Mënyra e përdorimit:

  1-2 në ditë

  Paketimi: 10 flakon

 • You've just added this product to the cart:

  Sanagol Muco Tuss Junior Syrup

  0 out of 5

  Sanagol Muco Tuss Junior Syrup

  Active Principles:

  Erisimo, Propolis, Echinacine, Honey

  Form/ Dose:

  150 ml / bottle

  Description:

  Sanagol Muco Tuss Junior (syrup) is recommended for the alleviation and calming of upper respiratory tract irritation.

  Ingredients:

  ERISIMO is distinguished for its excellent properties as anti inflammatory and relaxing.

  Propolis and Erismo, Echinacia, Honey, Timo

  Means of usage:

  1 tablespoon of 5 ml, 3-4 times a day

   

 • You've just added this product to the cart:

  Sanagol Muco Tuss Adult shurup

  0 out of 5

  Sanagol Muco Tuss Adult shurup

  Principi aktiv:

  Erisimo, Propolis, Echinacine, Mjalte

  Formë / Doza:

  150 ml /flakon

  Përshrkim:

  Sanagol Muco Tuss (shurup) rekomandohet për zbutjen dhe qetësimin e irritimit të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.

  Përbërësit :

  ERISIMO dallohet për vetitë e tij te shkëlqyer si antiinflamator dhe zbutës.

  Përmban: Propolis dhe Erismo, Echinacia, Mjaltë, Timo

  Mënyra e përdorimit:

  1 luge 5 ml, 3-4 herë në ditë

   

 • You've just added this product to the cart:

  Clarus shurup

  0 out of 5

  Clarus shurup

  -Principi Aktiv : Desloratadine
  -Forme Doza : Shurup 0.5 mg / ml – 150 ml

  Clarus permban principin aktiv Desloratadine e cila ndihmon ne lehtesimin e simptomave te lidhura me Rinitin Alergjik dhe Urtikarien.

 • You've just added this product to the cart:

  Broncosil shurup

  0 out of 5

  Broncosil shurup

  Principi aktiv:

  Ambroxol

  Formë / Doza:

  6mg/ml  /200ml

 • You've just added this product to the cart:

  Finatux shurup

  0 out of 5

  Finatux shurup

  Principi aktiv:

  Carbocisteine

  Formë / Doza:

  5mg/ml  /200ml

 • You've just added this product to the cart:

  TOCELIV shurup

  0 out of 5

  TOCELIV shurup

  Principi aktiv:

  Dextromethophran, pa sheqer (i përshtatshëm për diabetik)

  Formë / Doza:

  2mg/ml /200ml

 • You've just added this product to the cart:

  Basiflux shurup

  0 out of 5

  Basiflux shurup

  Principi aktiv:

  Bromhexine, pa sheqer (i pershtatshem per diabetike)

  Formë / Doza:

  0.8mg/ml / 200ml

  Përshkrim:

  Basiflux eshte nje preparat i cili perdoret ne rruge orale, substanca aktive e te cilit eshte bromeksina.

  Kjo substance eshte ne gjendje te holloje sekrecionet e mushkrise duke lehtesuar nxjerrjen e tyre.

  Basiflux eshte nje preparat mukolitik ndihmes ne trajtimin antibacterial te infeksioneve respiratore me sekretim te larte bronkial.

  Perberesit:

  1 ml Basiflux permban  0.8mg bromeksine  hidrokloride.

  Basiflux nuk permban sheqer, duke qene keshtu I pershtatshem edhe per diabetiket dhe femijet e vegjel.

  Mënyra e përdorimit:

  Femijet nen moshen 2 vjeç:

  1.25 ml (1/4 luge caji) 3 here ne dite.

  Femijet e moshes 2-6 vjeç:

  2.5 ml (1/2 luge caji) 3 here ne dite.

  Femijet e moshes 6-12 vjeç:

  5 ml (1 luge caji) 3 here ne dite.

  Femijet mbi 12 vjeç dhe te rriturit:

  10 ml (2 luge caji) 3 here ne dite.