Dermatologji

   
 • You've just added this product to the cart:

  CITROLEDUM DEFENSE SPRAY

  0 out of 5

  CITROLEDUM DEFENSE SPRAY

  Locion kunder insekteve dhe mushkonjave. Mbron kundër pickimeve të llojeve të ndryshme të mushkonjave, gjatë ditës dhe natës deri në shtatë orë. Permban Icaridin 10 % e cila vepron kunder mushkonjave te thjeshta, tiger, tropikale si dhe merimangave.

  *Spray pa gas

  *Per femije 3 vjec + dhe te rritur

  *Per femijet 3 – 12 vjec rekomandohet aplikimi nga nje i rrutur per nje maksimum prej dy aplikimesh ne dite.

 • You've just added this product to the cart:

  Xflor Dermat

  0 out of 5

  Xflor Dermat

  Xflor Dermat bustina është një shtesë ushqimore e cila ndihmon dhe mbron lëkuren nga rrezet UV.

  Ekspozimi i lëkurës ndaj rrezeve UV, shkakton nje stres oksidativ në lekurë e cila më pas favorizon inflamazionin.

  Xflor Dermat përmban :

  • Redorange Complex
  • Përfitohet nga ekstraktet e 3 varieteteve të ndryshme të portokalleve të cilat përmirësojne veprimin mbi radikalet e lira, duke pergatitur më mire lëkurën për ekspozimin në diell dhe duke ulur eritemen e lekures të shkaktuar nga rrezet UV.
  • Probiotik
  • Xflor Dermat përmban Lactobacillus reuteri LRE02 dhe Lactobacillus rhamnosus LR04 të cilat janë provuar shkencërisht se ndihmojnë lekuren kundër Akneve, Dermatitit Atopik, Psoriazes si dhe problematikave të ndryshme të lekures të cilat vijnë si pasojë e ekspozimit ndaj rrezeve UV.
  • Vaj I Boragut
  • Vaj i Boragut ka nje rol mbrojtës për lëkurën
  • Vitamina

  Xflor Dermat përmban :

  • A + Vit E te cilat kanë veti antioksidante
  • D përmireson manifestimet klinike të lidhura me dermatitin atopik
  • B6 luan nje rol antidermatit
  • Zink
  • Zinku luan një rol të rëndesishëm në mirëqenien e lëkurës, në sistemin imunitar si dhe në disa aktivitete qelizore. Eshtë vërejtur se niveli i zinkut në organizem është shumë me i ulet tek femijet me dermatit atopik.

  Përdorimi :

  Këshillohet të përdoret 1 bustinë në ditë.

  Përmbajtja e bustinës hidhet në një gotë e më pas i shtohen 200 ml ujë, duke e tretur mirë përpara përdorimit.

 • You've just added this product to the cart:

  Eosine Solucion

  0 out of 5

  Eosine Solucion

  Principi Aktiv : Eosine

  Forme / Doza : Solucion 2% x 60 ml

 • You've just added this product to the cart:

  Your Aloe Vera

  0 out of 5

  Your Aloe Vera

  Xhel me permbajtje 99% natyrale i cili ka veti rigjeneruese dhe freskuese per lekuren.
  → Per fytyre dhe trup
  → Efekt rigjenerues dhe freskues
  → Permban 97% Aloe Vera
  → I testuar dermatologjikisht
  → Edhe per lekura te ndjeshme

 • You've just added this product to the cart:

  ZerFun

  0 out of 5

  ZerFun

  Zerfun permban Fluconazol, I cili ka veprim antimykotik

  Principi Aktiv : Fluconazol

  Forme Doza : 150 mg

 • You've just added this product to the cart:

  STAMIDIX GOCCE

  0 out of 5

  STAMIDIX GOCCE

  -Principi Aktiv : Cetirizine
  -Forme Doza : 10 mg/ml / Pika Orale

  Stamidix permban principin aktiv Cetirizine e cila ndihmon ne lehtesimin e simptomave pas nje reaksioni alergjik ose inflamator.

 • You've just added this product to the cart:

  STAMIDIX TABLETA

  0 out of 5

  STAMIDIX TABLETA

  Stamidix permban principin aktiv Cetirizine e cila ndihmon ne  lehtesimin e simptomave pas nje reaksioni alergjik ose inflamator.

 • You've just added this product to the cart:

  CITROLEDUM FAMILY - STICK DOPO PUNTURA

  0 out of 5

  CITROLEDUM FAMILY – STICK DOPO PUNTURA

  PËRSHKRIM:
  Është veçanërisht e përshtatshme për të lehtësuar ndjenjën e lëkurës së irrituar të shkaktuar nga faktorë të jashtëm. Aloe, Kamomil, Mallow dhe ekstraktet e Calendul-ës e bëjnë këtë një trajtim shumë delikat dhe jo-irritues. Locion jo i yndyrshëm, lë një aromë të lehtë në lëkurë.

  PËRDORIMI:
  Shkundni lapsin. Hiqni kapakun mbrojtës. Aplikoni një sasi të vogël në zonën e prekur dhe masazhoni për disa sekonda, duke shmangur kontaktin me sytë dhe gojën. Kur është e nevojshme, përsëriteni operacionin pas disa minutash.

  *Per te rritur dhe femije 6 muaj +

 • You've just added this product to the cart:

  CITROLEDUM SPRAY FAMILY- Locion Kundër Insekteve

  0 out of 5

  CITROLEDUM SPRAY FAMILY- Locion Kundër Insekteve

  PËRSHKRIM:
  Locion kunder insekteve. Mbron kundër pickimeve të llojeve të ndryshme të mushkonjave, gjatë ditës dhe natës deri në tetë orë. Përmban Aloe Vera për të zbutur lëkurën.

  PËRDORIMI:
  Aplikoni produktin duke masazhuar lehtë lëkurën për t’u mbrojtur. Kur aplikohet në fytyrë dhe qafë, vendosni një sasi të vogël të produktit në pëllëmbë të dorës dhe përhapeni, duke u kujdesur që të shmangni sytë, hundën dhe gojën.

  *Per te rritur dhe femije 6 muaj +

 • You've just added this product to the cart:

  Lederme Capelli e Unghie

  0 out of 5

  Lederme Capelli e Unghie

  1 tablete ne dite
  PA Gluten
  <br>

  Udhezime:
  Shtesë ushqimore me PHYTOREVIV® (L-Metioninë, Horsetail, Taurinë, hardhinë e kuqe), MSM (metilsulfonilmetan, burim squfuri), Çaji jeshil. Trëndafili i kuq, çaji jeshil, bakri dhe zinku ndihmojnë për të mbrojtur qelizat nga stresi oksidativ. Horsetail dhe zink janë të dobishme për mirëqenien e flokëve dhe thonjve. Bakri kontribuon në pigmentim normal të flokëve.

  Perberes:
  Bulking agent: cellulose; PHYTOREVIV® (L-Metionina, Horsetail aerial parts d.e. (Equisetum arvense L.) 10% silicon, Taurine, Red vine seed d.e. (Vitis vinifera L.) 95% proanthocyanidins); Methylsulfonylmethane (MSM), Green tea leaf d.e. (Camellia sinensis (L.) Kuntze) 50% catechins, anti-caking agents: magnesium salts of fatty acids, silicon dioxide; Zinc gluconate, glazing agents, hydroxypropyl methylcellulose, talc, polyethylene glycol; Cooper gluconate colours: E171, E141.

  Udhezime perdorimi:
  1 tablete ne dite.

  Paketimi:
  30 tableta.

 • You've just added this product to the cart:

  Clotrimazol solucion

  0 out of 5

  Clotrimazol solucion

  Principi Aktiv:

  Clotrimazol

  Formë / Doza:

  1 Flakon – 20 ml , Doza 1%

 • You've just added this product to the cart:

  Clotrimazol

  0 out of 5

  Clotrimazol

  Principi Aktiv:

  Clotrimazol

  Formë / Doza:

  1 Tubet – 60 g , Doza 1%

   

 • You've just added this product to the cart:

  Gentian violet 1%

  0 out of 5

  Gentian violet 1%

  Principi aktiv:

  Gentian violet 1%

  Formë / Doza:

  30ml

 • You've just added this product to the cart:

  Fungino

  0 out of 5

  Fungino

 • You've just added this product to the cart:

  COLLAGEN - SY

  0 out of 5

  COLLAGEN – SY

  Principi aktiv:

  5 g Kolagjen verisol, Vitamin B6, Biotine, Zinc, Baker

  Formë / Doza:

  10 flakon /25ml

 • You've just added this product to the cart:

  TERBUL Krem

  0 out of 5

  TERBUL Krem

  Principi aktiv:

  Krem Tioconazole

  Formë / Doza:

  10mg/g 50g

  Përshrkim:

  Terbul eshte nje medikament antimykotik qe perdoret per trajtimin e mykozave te lekures te shkaktuara nga dermatofitet si:

  -Tinea Corporis,

  -Tinea Pedis,

  -Tinea Cruris,

  -Tinea Versicolor,

  – dhe candidoz cutanea.

  Terbul ka nje spekter te gjere veprimi qe ben te mundur aktivitet terapeutik edhe ne bakteret gram pozitive sensibile.

  Aksion i dyfishte i Terbul fungicid dhe antibakterial ben te mundur eleminimin e shpejte te fungeve dhe baktereve duke ulur shume mundesine e perseritjes.

  Eshte e keshillueshme dhe perdorimi njekohesisht me Terbul i nje solucioni qe nxit shumimin e flores normale bakteriale te lekures, duke ulur shume mundesine e perseritjes.

  Mënyra e përdorimit:

  Mjekim lokal 2 here ne dite (mengjes dhe mbremje).

 • You've just added this product to the cart:

  Clarus shurup

  0 out of 5

  Clarus shurup

  -Principi Aktiv : Desloratadine
  -Forme Doza : Shurup 0.5 mg / ml – 150 ml

  Clarus permban principin aktiv Desloratadine e cila ndihmon ne lehtesimin e simptomave te lidhura me Rinitin Alergjik dhe Urtikarien.