Gastroenterologji

   
 • You've just added this product to the cart:

  XFLOR capsule

  0 out of 5

  XFLOR capsule

  Shtese ushqimore e cila permban Lattoferrine (100 mg) dhe fermente laktike 7 Mld (Lb acidophilus 2.5 Mld, Lb Rhamnosus 2.5 Mld, Bifidobacterium infantis 0.5 Mld dhe Lb Reuteri 1.5 Mld).

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix ORO

  0 out of 5

  Fermentix ORO

  Fermentix ORO eshte nje shtese ushqimore e cila permban fermente laktike dhe fibra prebiotike, te cilat ndihmojne ne ekuilibrimin dhe mireqenien e traktik gastro-intestinal.

  Mënyra e përdorimit:
  Këshillohet të përdoret 1 bustinë në ditë, e cila eshte e gatshme per tu konsumuar ose mund te tretet në nje gote me ujë.

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix Pancia Piatta & Gonfiore

  0 out of 5

  Fermentix Pancia Piatta & Gonfiore

  Fermentix Pancia Piatta & Gonfiore është një shtesë ushqimore e cila përmban fermente laktike, ekstrakte vegjetale dhe krom.

  Caj jeshil ndihmon në ruajtjen e peshes trupore por ka edhe efekt anti-oksidant, Finoku ndihmon në lëvizshmerine e traktit gastrointestinal dhe eleminimin e gazrave, Kromi ndihmon në ruajtjen e nivele të glukozës në gjak ndërsa Griffonia ndihmon në kontrollimin e ndjenjen së urisë.

  Mënyra e përdorimit:
  Këshillohet të përdoret 1 kapsulë në ditë, mundesisht pas vaktit kryesor.

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix Zero Gusto

  0 out of 5

  Fermentix Zero Gusto

  Fermentix Zero Gusto is a food supplement that contains Lactobacillus Acidophillus and Lactobacillus Casei, which help balance the bacterial flora of the digestive tract. Each bust contains 25 billion lactic ferments.
  – Without Gluten
  – Without Lactose
  How to use:
  It is recommended to use 1 sachet per day

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix Enzimi

  0 out of 5

  Fermentix Enzimi

  Fermentix Enzimi shte nje shtese ushqimore e cila permban fermente laktike te gjalla dhe EnzypoolTM (Bromeline, Papaina dhe Laktaze). Fermentet laktike qe permban Fermentix Enzimi ( Lactobaciullus Plantarium dhe Bifidobacterium Lactis) ndihmojne ne ekuilibrimin e flores bakteriale te traktit tretes.
  – Pa Gluten
  – Pa Laktoze
  Mënyra e përdorimit:
  Këshillohet të përdoret 2 kapsula në ditë.

 • You've just added this product to the cart:

  RefluMed

  0 out of 5

  RefluMed

  RefluMed ndihmon ne qetesimin e refluksit gastrik dhe rregullon aciditetin e stomakut.

  • Mbron mukozen e stomakut
  • Nuk ndikon ne pH e stomakut
  • Me efekt gastroprotektiv
  • Ndihmon tretjen
  • Bustina te gatshme per tu konsumuar
  • Me shije Ananasi

  Permban :

  • Chios Mastiha e cila rrit ne menyre fiziologjike veprimin mbrojtes te mukozes se stomakut
  • Ekstrakte Banane e cila rrit ne menyre fiziologjike prodhimin e mukozes se stomakut dhe rregullon pH
  • Acid Ialuronik i cili ndihmon ne riperteritjen e mukozes
  • Mellaga e bardhe(Altea) dhe Mellaga e zakonshme(Malva) kane funksion lenitiv dhe anti inflamator
  • Karbonati i Kalciumit ndihmon ne mirefunksionimin e enzimave te tretjes
 • You've just added this product to the cart:

  Lovol-esse

  0 out of 5

  Lovol-esse

  Lovol-esse eshte nje preparat isotonik i cili perdoret per pastrimin e zorreve perparae kzaminimeve diagnostikuese ose nderhyrjeve kirurgjikale.

   

  Permban :

  • Macrogol 4000
  • Kripra
  • Simetikon

   

  Pasi te merni nje kuti Lovol –esse  me 4 bustina, perpara ekzaminimeve rekomandohet te ndiqen  keto hapa .

   

  *Ne rastet kur ekzaminimi do kryhet ne mengjes :

   

  Ne oren16.00te nje dite perpara fillohet konsumimi i pergatitjes me Lovol -esse

  Permbajtja e 1 bustine Lovol-esse duhet te tretet ne 1 liter uje.

  2 litra uje te pergatitura me 2 butina Lovol-esse duhet te konsumohet brenda

  1 deri  – 1.30min .( 2 gotacdo 15-20 min).

  Pas konsumimit te 2 litrave te para te pergatitura mund te behet nje pushim jo me shume  se 1 ore. Ne vazhdim konsumohet 2 litrat te tjera te pergatitura si ne fillim.

   

  *Ne rastet kur ekzaminimi do kryhet gjate dites :

   

  Ne oren 19.00 te nje dite perpara fillohet konsumimi i pergatitjes me Lovol -esse

  Permbajtja e 1 bustine Lovol-esse duhet te tretet ne 1 liter uje.

  2 litra uje te pergatitura me 2 butina Lovol-esse duhet te konsumohet brenda

  1 deri  – 1.30min .( 2 gotacdo 15-20 min).

  Pas konsumimit te 2 litrave te para te pergatitura mund te behet nje pushim jo me shumese 1 ore.Ne vazhdim konsumohet 2 litrat te tjera te pergatitura si ne fillim.

   

  *Pergatitja mund te ruhet ne frigorifer gjate kohes se konsumimit per

  te perfituar nje shije me te kendshme.

   

  •  Me shije Portokalli
  • Pa sheqer
 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix Junior

  0 out of 5

  Fermentix Junior

  Përshrkim:

  Fermentix Junior rikthen ekuilibrin e florës bakteriale intestinale në rastet e çekuilibrimit ushqimor, terapisë me antibiotikë, diarresë. Pa gluten dhe saharozë.

  Përbërësit :

  FiberAid,  Lactobacillus acidophilus,  kalcium D-pantothenate

  Mënyra e përdorimit:

  1 flakon 1-2 herë në ditë, 2 orë para ose pas ngrënies

  Paketimi: 12 flakon

 • You've just added this product to the cart:

  VIA-GAZ Enzimi

  0 out of 5

  VIA-GAZ Enzimi

  Principi aktiv:

  Karbone vegjetal, Finok, Amomilla

  Formë / Doza:

  30 tableta

 • You've just added this product to the cart:

  TRANSITA Forte

  5.00 out of 5

  TRANSITA Forte

  Principi aktiv:

  Aloe, Gjethe Sene, Cascara, Frangula

  Formë / Doza:

  30 tableta

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix 40 FORTE

  0 out of 5

  Fermentix 40 FORTE

  Principi aktiv:

  40 miliardë fermente laktike të tindalizuara

  Formë / Doza:

  30 kapsula

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix Adult

  0 out of 5

  Fermentix Adult

  Përshkrim:
  Shtojcë ushqimore me bazë fermentesh laktikë, fibra prebiotike që rezultojnë të efektshme për të ndihmuar rivendosjen e ekuilibrit të fluorës së zorrëve dhe vitamina të grupit B (B1, B2, B3, B6, B12).

  Përbërësit:
  ujë, fruktozë,  Lactobacillus acidophilus HA-122 ; acidifikues: acid citrik, aromatizues,  konservues: kalium, benzoate natriumi;  Lactobacillus HA108 *; niacin (vitaminë B3), vitaminë B2 (riboflavin 5′-natriumi), vitamina B6 (piridoksina hidrokloride), vitamina B1 (tiamina hidrokloride), vitamina B12 .

  Mënyra e përdorimit:
  1 shishe një herë ose dy herë në ditë.

 • You've just added this product to the cart:

  X-Flor me pika

  0 out of 5

  X-Flor me pika

  Principi aktiv:

  Fermente Laktike, L. Reuteri, L. Rhamnosus

  Formë / Doza:

  5ml flakon

  Përshkrimi:

  Këshilluar për:

  • Diarre me origjinë bakteriale ose virale
  • Dhimbje të barkut tek të porsalindurit (Coliche gassose)
  • Gastroenterite akute dhe kolitet
  • Shoqërim i terapisë me antibiotikë
  • Asiston në sistemin imun me stimulim dhe prodhim të imunoglobulinave dhe makrofageve

  Ndihmon në:

  Trajtimin e infeksioneve të traktit urinar

  Përbërsit:

  XFLOR Gocce përmban 2 Mld Probiotikë për çdo dozë. 1 dozë – 5 pika -2 11/11d probiotike

  Mënyra e përdorimit:

  Tek të porsalindurit dhe latantët:

  5 pika një herë në ditë = 2 Mld probiotike

  Mund të shoqërohet me qumësht ose lëngje të tjera – Tek fëmijët:

  5 pika 2-3 herë në ditë

 • You've just added this product to the cart:

  XFLOR bustine

  0 out of 5

  XFLOR bustine

  Shtese ushqimore e cila permban Lattoferrine (100 mg) dhe 13 Mld fermente laktike (Lb acidophilus 5 Mld, Lb Rhamnosus 5 Mld, Bifidobacterium infantis 2 Mld dhe Sacromyces Boulardii 1 Mld). Gjithashtu permban Inuline (200mg)

 • You've just added this product to the cart:

  Omeprazol

  0 out of 5

  Omeprazol