Pediatri/Neonatology

   
 • You've just added this product to the cart:

  Mosiac Gocce

  0 out of 5

  Mosiac Gocce

  Mosiac Gocce eshte nje shtese ushqimore e cila permban Laktoferrine.

  Laktoferrina është një glikoproteinë e pranishme në qumështin e gjirit, funksioni themelor i së cilës është transportimi i hekurit në gjak.

  Laktoferrina njihet edhe per veprimin e saj :

  • Antibakterial
  • Antiviral
  • Imunorregullues

   

  Laktoferina është një proteinë me veprim antimikrobial dhe transportues hekuri, imunomodulues, anti-infektiv dhe antioksidant. Rregullon thithjen e hekurit dhe rritjen e qelizave dhe ka aktivitete të ndryshme enzimatike; te foshnjat gjithashtu stimulon zhvillimin dhe përhapjen e bifido-baktereve dhe ndërhyn në përthithjen e hekurit nga zorrët. Prandaj, në rritjen e fëmijëve, laktoferina luan një rol themelor, gjë që e bën ushqyerjen me gji një hap thelbësor në rritjen e mbrojtjes imunitare te të porsalindurit dhe në zhvillimin e sistemit gastrointestinal, si dhe ndikon per një florë të mirë bakteriale.

  • 1 ml Mosiac Gocce permban 100 mg Laktoferrine

  Perdorimi : Keshillohet perdorimi i 1 ml Mosiac Gocce (14 pika) ne dite.

  *Mund te perdoret edhe i tretur ne uje ose lengje te tjera

 • You've just added this product to the cart:

  Dimidon 75 mg

  0 out of 5

  Dimidon 75 mg

  Principi Aktiv : Ibuprofen

  Forme / Doza : 150 mg x 10 Suposte

 • You've just added this product to the cart:

  Dimidon 75 mg

  0 out of 5

  Dimidon 75 mg

  Principi Aktiv : Ibuprofen

  Forme / Doza : 75 mg x 10 Suposte

 • You've just added this product to the cart:

  Supofen 125 mg

  0 out of 5

  Supofen 125 mg

  Principi Aktiv : Paracetamol

  Forme / Doza : 125 mg x 12 suposte

 • You've just added this product to the cart:

  Bimbovit Nanna

  0 out of 5

  Bimbovit Nanna

  Bimbovit Nanna eshte shtese ushqimore e cila permban Melatonine dhe Vitamine D3 (Colecalciferol).
  Melatonina ndihmon ne zvoglimin e kohes se zenies se gjumit. Vitamina D3 ndihmon ne zhvillimin normal te dhembeve dhe kockave tek femijet si dhe ndihmon sistemin imunitar.

  Perdorimi : Doza ditore e rekomanduar eshte 0.5 ml ne darke perpara gjumit.

 • You've just added this product to the cart:

  Basiflux 1.6 mg/ml

  0 out of 5

  Basiflux 1.6 mg/ml

  Principi aktiv:

  Bromhexine, pa sheqer (i pershtatshem per diabetike)

  Formë / Doza:

  1.6 mg/ml / 200ml

  Përshkrim:

  Basiflux eshte nje preparat i cili perdoret ne rruge orale, substanca aktive e te cilit eshte bromeksina.
  Kjo substance eshte ne gjendje te holloje sekrecionet e mushkrise duke lehtesuar nxjerrjen e tyre.
  Basiflux eshte nje preparat mukolitik ndihmes ne trajtimin antibacterial te infeksioneve respiratore me sekretim te larte bronkial.

  Perberesit:

  1 ml Basiflux permban 1.6 mg bromeksine hidrokloride.
  Basiflux nuk permban sheqer, duke qene keshtu i pershtatshem edhe per diabetiket

 • You've just added this product to the cart:

  Vitadyn Pappa Reale

  0 out of 5

  Vitadyn Pappa Reale

  1 shishe për t'u marrë një herë në ditë
   Pa Laktoze
  Pa Gluten
  <br>
  Udhezime:
  Vitadyn® Pappa Reale 1000 përmban pelte mbretërore, polen, mjaltë, lëng shegë, 6 vitamina dhe 4 minerale me vetitë specifike. Vitaminat B6 dhe B12 me hekur dhe acid folik janë të dobishme për luftimin e lodhjes. Mangani dhe bakri ndihmojnë metabolizmin normal të energjisë. Bakri gjithashtu promovon funksionin e sistemit imunitar dhe sistemin qendror nervor dhe së bashku me shegë, vitamina E dhe seleni ndihmon për të mbrojtur qelizat nga stresi oksidativ. Vitamina A është e dobishme për shëndetin e përgjithshëm të vizionit, ndërsa vitamina D lehtëson absorbimin e kalciumit dhe fosforit.
  Perberesit:
  uje, fruktoze, mjalte akacie, lëng frutash të thata, përqendrimi i lëngut të portokallit, pjata lule d.e., flavors, koncentrat i dehidratuar me lëng shegë (Punica granatum L., fruta), vitaminë E (dl-alfa-tokoferil acetat), citrate hekuri, ruajtës: sorbat i kaliumit; vitamina A (acetat retinil), korrektor aciditeti: acid limoni; vitamina B6 (piridoksina hidrokloride), vitamina D (kolekalciferoli), glukonat mangani, L-selenometionin, glukonat e bakrit, vitamina B12 (cianokobalamin), acid folik (acid pteroilmonoglutamik).

  Udhezime perdorimi:
  1 shishe që do të merret një herë në ditë, ose ashtu siç është ose holluar me ujë, mundësisht në mëngjes.

  Paketimi:
  10 ml shishe xhami me një dozë.

 • You've just added this product to the cart:

  Multivitamins Basi

  0 out of 5

  Multivitamins Basi

  Perberesit: Multivitamine (A, C, B1, B2, B3, B6)

  Forma farmaceutike: E lengshme

  Paketimi: 100 ml – shishe

  Shtetet e rregjistruara: Portugali

 • You've just added this product to the cart:

  REVIFORCE SHURUP

  0 out of 5

  REVIFORCE SHURUP

  REVIFORCE SHURUP

  Reviforce shurup eshte nje shtese ushqimore e cila permban 10 vitamina te cilat plotesojne nevojat ditore duke filluar nga femijet e moshes 1 vjec e deri tek te rriturit.

  • Reviforce shurup nuk permban Sheqer dhe Alkool.
  Perberesit Sasia DDR
  Vitamine C 80 mg 100 %
  Niacine 16 mg 100 %
  Vitamine B1 1.1 mg 100 %
  Vitamine B2 1.4 mg 100 %
  Vitamine B6 2.1 mg 150 %
  Vitamine A 800 πg 100 %
  Vitamine D 7.5 πg 150 %
  Vitamine B12 2.5 πg 100 %
  Vitamine E 18 mg 150 %
  Acid Folik 200 πg  100 %

   

  *DDR : Doza Ditore e Rekomanduar

  Reviforce shurup ndihmon ne :

  • Rritjen e imunitetit
  • Prodhimin e kolagjenit
  • Prodhimin e energjise trupore
  • Zvogelimin e ndjenjes se lodhjes
  • Formimin e qelizave kockore

   

  Pedorimi :

  • Femije 1 deri 5 vjec : 5 ml ne dite
  • Femije 6 deri 12 vjec : 10 ml ne dite
  • Femije mbi 12 vjec dhe te rritur : 15 ml ne dite
  • Reviforce shurup keshillohet te perdoret ne mengjes
  • Mund te perdoret I tretur ne uje ose lengje frutash
  • Keshillohet te tundet perpara perdorimit
 • You've just added this product to the cart:

  Corvite 20 ml

  0 out of 5

  Corvite 20 ml

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix Junior

  0 out of 5

  Fermentix Junior

  Përshrkim:

  Fermentix Junior rikthen ekuilibrin e florës bakteriale intestinale në rastet e çekuilibrimit ushqimor, terapisë me antibiotikë, diarresë. Pa gluten dhe saharozë.

  Përbërësit :

  FiberAid,  Lactobacillus acidophilus,  kalcium D-pantothenate

  Mënyra e përdorimit:

  1 flakon 1-2 herë në ditë, 2 orë para ose pas ngrënies

  Paketimi: 12 flakon

 • You've just added this product to the cart:

  Lumaxin shurup

  0 out of 5

  Lumaxin shurup

  Principi aktiv:

  mukus kërmilli, edera, mjaltë, drosera

  Formë / Doza:

  150 ml

 • You've just added this product to the cart:

  Vitadyn Junior solucion

  0 out of 5

  Vitadyn Junior solucion

  Principi aktiv:

  Polen, Trendafil i eger, Echinacine, Mjalte

  Formë / Doza:

  10 flakon

   

  Përshrkim:

  Vitadyn Junior është një integrator i dobishëm për fëmijët për të luftuar lodhjen, për të stimuluar hapjen e oreksit dhe për të rritur imunitetin me prezencën e Echinacea në përbërësit e saj.

  Përbërësit :

  Polen: zvogëlon lodhjen. Trëndafili i egër: burim i vitaminës C.  Mangan dhe bakër: për të rritur sistemin imunitar.

  Echinacea, Mjaltë, Boronicë

  Mënyra e përdorimit:

  1-2 në ditë

  Paketimi: 10 flakon

 • You've just added this product to the cart:

  Sanagol me pika

  0 out of 5

  Sanagol me pika

  Përshrkim:

  Sanagol Gocce rekomandohet për zbutjen dhe qetësimin e irritimit të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.

  Përbërësit :

  ERISIMO dallohet për vetitë e tij te shkëlqyer si antiinflamator dhe zbutës.

  Përmban: Propolis dhe Erismo, Mjaltë, Timo

  Mënyra e përdorimit:

  10 Pika 2 herë në ditë, te hollohet me pak ujë

   

 • You've just added this product to the cart:

  Sanagol Spray Junior

  0 out of 5

  Sanagol Spray Junior

  Principi aktiv:

  Erisimo, Propolis, Calendula, Mjalte

  Formë / Doza:

  0.5mg/ml / 150ml

  Përshrkim:

  Sanagol Spray Junior rekomandohet për zbutjen dhe qetësimin e irritimit të fytit.

  Përbërësit :

  ERISIMO dallohet për vetitë e tij te shkëlqyer si anti inflamator dhe zbutës. ERISMO lufton me shpejtësi simptomat e dhimshme të mukozës të faringut dhe laringut. Vetitë e tij mukolitike e bëjne të këshillueshëm për trajtimin e kollës.

  Mënyra e përdorimit:

  Propolis dhe Erismo, Calendula, Mjaltë, Timo

  Përdorimi: 3-4 herë në ditë

 • You've just added this product to the cart:

  Sanagol xhel balsamik

  0 out of 5

  Sanagol xhel balsamik

  Principi aktiv:

  Eukalipt, Pishë, Selvi, Trumzë

  Formë / Doza:

  50ml flakon

 • You've just added this product to the cart:

  Sanagol Muco Tuss Junior Syrup

  0 out of 5

  Sanagol Muco Tuss Junior Syrup

  Active Principles:

  Erisimo, Propolis, Echinacine, Honey

  Form/ Dose:

  150 ml / bottle

  Description:

  Sanagol Muco Tuss Junior (syrup) is recommended for the alleviation and calming of upper respiratory tract irritation.

  Ingredients:

  ERISIMO is distinguished for its excellent properties as anti inflammatory and relaxing.

  Propolis and Erismo, Echinacia, Honey, Timo

  Means of usage:

  1 tablespoon of 5 ml, 3-4 times a day

   

 • You've just added this product to the cart:

  Colisen

  0 out of 5

  Colisen

  Principi aktiv:

  Kamomil, Passiflora, Tiglio, Finok, Vit B6

  Formë / Doza:

  30ml flakon

  Përshkrim:

  Nje ndihme natyrale per mirefunksionimin e traktit gastrointestinal

  Colisen me pika eshte nje shtese ushqimore e cila permban ekstrakte bimore te Kamomilit, Pasiflores, Koperit dhe Anisonit te cilat rrisin levizshmerine gastrointestinale dhe ndihmojne ne eliminimin e  gazrave.

  Perberesit:

  Ne  20 pika
  Kamomil 20 mg
  Pasiflora 20 mg
  Tiglio 20 mg
  Koper 20 mg
  Anison 20 mg
  Vitamine B6 0.3 mg

  Menyra e Perdorimit:

  Keshillohen 20 pika (rreth 1m1) per maximum 3 here ne dite.

  Mund te shoqerohet me uje ose qumesht.

  *Te ruhet ne temperature ambienti (15-25* C)

  *Te mos kalohet dosa ditore e rekomanduar

 • You've just added this product to the cart:

  X-Flor me pika

  0 out of 5

  X-Flor me pika

  Principi aktiv:

  Fermente Laktike, L. Reuteri, L. Rhamnosus

  Formë / Doza:

  5ml flakon

  Përshkrimi:

  Këshilluar për:

  • Diarre me origjinë bakteriale ose virale
  • Dhimbje të barkut tek të porsalindurit (Coliche gassose)
  • Gastroenterite akute dhe kolitet
  • Shoqërim i terapisë me antibiotikë
  • Asiston në sistemin imun me stimulim dhe prodhim të imunoglobulinave dhe makrofageve

  Ndihmon në:

  Trajtimin e infeksioneve të traktit urinar

  Përbërsit:

  XFLOR Gocce përmban 2 Mld Probiotikë për çdo dozë. 1 dozë – 5 pika -2 11/11d probiotike

  Mënyra e përdorimit:

  Tek të porsalindurit dhe latantët:

  5 pika një herë në ditë = 2 Mld probiotike

  Mund të shoqërohet me qumësht ose lëngje të tjera – Tek fëmijët:

  5 pika 2-3 herë në ditë

 • You've just added this product to the cart:

  SUPOFEN SHURUP

  0 out of 5

  SUPOFEN SHURUP

  Principi aktiv:

  Paracetamol

  Formë / Doza:

  40 mg/ml flakon

  Paketimi:

  85 ml

  Përshrkim:

  Supofen shurup eshte nje medikament i cili perdoret

  per lehtesimin e simptomave te gripit dhe te ftohjes, temperatura, dhinnbje te lehta te kokes, dhinnbje te lehta te muskujve etj.

  Nje flakon Supofen shurup permban 85 ml me nje perqendrim 40 mg Paracetamol per çdo ml supofen shurup.

  Përmban Paracetamol 40 mg / ml.

  Veprim Antipiretik:

  Trajtimin simptomatologjikte gripit, infiamacionet akute te traktit respirator dhe semundjet ekzematike.

  Veprim Analgjezik:

  Vepron ne eleminimin e dhimbjeve te kokes dhe dhimbjeve te shkaktuara nga faktore te ndryshem.

  Mënyra e përdorimit:

  Përdorimi oral, të mos tejkalohet doza e rekomanduar, tundeni mirë para përdorimit.

  Nëse nevojitet, mund te perdoret deri ne 4 here (çdo 4-6 ore) ne 24 ore.

  Deri ne 3 muajsh — 1 vjeç

  1.67 – 3.75 ml           1/3 deri 3/4 te luges matese qe permban

  (70 -150mg) paracetamol

  1 – 6 vjeç

  3.75 – 7.5 ml         3/4 deri 1    te luges matese qe permban

  (150-300 mg) paracetamol

  6 – 12 vjeç

  7.5 – 15 ml            1 1/2 deri 3 te luges matese qe permban

  (300-600 mg) paracetamol

 • You've just added this product to the cart:

  Dimidon shurup

  0 out of 5

  Dimidon shurup

  Principi aktiv:

  Ibuprofen

  Formë / Doza:

  20mg/ml  200ml

  Përshrkrim:

  Dimidon 20 mg/ml Suspension Oral

  Përbërsit:

  Ibuprofen

  Përdorimi sipas moshës:

  • 3-6 muaj 5 mg/kg peshë, 3 herë në ditë
  • 6-12 muaj 2,5 ml, 3 herë në ditë
  • 1-2 vjeç 2,5 ml, 3-4 herë në ditë
  • 3-7 vjeç 5 ml, 3-4 herë në ditë
  • 8-12 vjeç 10 ml, 3-4 herë në ditë
 • You've just added this product to the cart:

  Bimbovit Fluoro

  0 out of 5

  Bimbovit Fluoro

  Principi aktiv:

  Flor,Vit. PP, B2, B1, D3, B12

  Formë / Doza:

  30ml flakon

  Përshkrim

  Bimbovit Fluoro eshte nje shtese ushqimore qe perban Fluor, Vitamina dhe  Acid Folik.

  Fluori eshte i rendesishem ne parandalimin e Kariesit dentar, forcon smaltin e dhembeve, rimineralizon dhe ul prodhimin e acidit nga ana e pllakava bakteriale.

  Acidi Folik eshte I domosdoshem per nje perthithje optimal te hekurit dhe per zhvillimin korrekt te rruazave te kuqe.

  Vitamina D3 parandalon  Rakitizmin dhe ka nje rol te rendesishem ne formimin e qelizave kockore.

  Vitaminat e grupit B jane te rendesishme per metabolizmin energjitik dhe favorizojne perthithjen e substancave ushqyese.

  Indikacionet :

  • Parandalimin e Kariesit dentar
  • Parandalimin e Raketizmit
  • I rendesishem ne etapat e rritjes se femijes

  Përbërsit:

  Permbjtja per doze (6pika)
  Fluor 0.25 mg
  Acid Folik 100 mcg
  Vitamine D3 7.5 mcg (400UI)
  Vitamine PP 9 mg
  Vitamine B2 0.8 mg
  Vitamine B1 0.6 mg
  Vitamine B12 0.7 mcg

   

  Mënyra e përdorimit:

  Femije 2 javesh deri ne 2 vjec : 6 pika ne dite (0.25 Fluor)

  *Mund te meret I holluar me uje ose lengje frutash.

  *Nuk rekomandohet te shoqerohet me qumesht pasi ngadalson procesin e perthithjes te Fluorit nga  organizmi

   

 • You've just added this product to the cart:

  Bimbovit DK

  0 out of 5

  Bimbovit DK

  Principi aktiv:

  Vitamin D3 (400ui) + vit K1  (50mcg) , Vitamin D3 (400ui)

  Formë / Doza:

  10ml flakon

   

 • You've just added this product to the cart:

  Bimbovit D3

  0 out of 5

  Bimbovit D3

  Principi aktiv:

  Vitamin D3 (400ui)

  Formë / Doza:

  10ml flakon

  Përshkrim:

  Bimbovit D3 eshte nje shtese ushqimore e cila permban Vitamine D3

  Përbërsit:

  Vitamina D3 parandalon semundjen e Raketizmit dhe ka nje rol te rendesishem ne formimin e qelizave kockore.

  Vitamina D3 stimulon perthithjen e Kalciumit dhe Fosforit nga organizmi.

  Mënyra e përdorimit :

  • Ne tremujorin e pare keshillohet 4 deri ne 8 pika (400-800 UI) *sipas keshilles se mjekut
  • 4 muajsh deri ne 1 vjec keshillohen 4 pika ne dite
  • Femije te moshes 1-16 vjec keshillohet te perdoren 6-10 pika ne dite

  *Mund te shoqerohet me uje, lengje frutash ose me nje sasi te vogel qumeshti te vaket.

  *Nje pike Bimbovit D3 permban 100 UI Vitamine D3