Obsteter/Gjinekologji

   
 • You've just added this product to the cart:

  Mammavit PL

  0 out of 5

  Mammavit PL

  Mammavit PL eshte nje shtese ushqimore e cila ndihmon gjate gjidhenies.

  Permban :Silimarine

  • Fieno Greco
  • Urtica Dioica (Hithra)
  • Vitamine D3

  Perdorimi :

  Keshillohet te perdoren 2 bustina ne dite te tretura ne nje gote me uje 1 ore para ose 1 ore pas ushqimit.

   

  *Nuk permban Gluten

  *Nuk permban konservues

 • You've just added this product to the cart:

  ZerFun

  0 out of 5

  ZerFun

  Zerfun permban Fluconazol, I cili ka veprim antimykotik

  Principi Aktiv : Fluconazol

  Forme Doza : 150 mg

 • You've just added this product to the cart:

  Emesil Plus

  0 out of 5

  Emesil Plus

  Emesil Plus eshte nje shtese ushqimore e cila ndihmon ne lehtesimin e
  simptomave te tremujorit te pare te shtatezanise sic jane te vjellat dhe te
  perzierat.
  Emesil Plus permban ekstrakte te Gingseng dhe Limonit, Vitamine B dhe
  Menta Piperita

 • You've just added this product to the cart:

  FOLICO 3 MESI

  0 out of 5

  FOLICO 3 MESI

  FOLICO 3 MESI
  Folco 3 Mesi eshte nje shtese ushqimore e cila permban Acid Folik (Vitamine B9).

  Permbajtja prej 400 mcg Acid Folik eshte doza ditore e rekomanduar.

  Permbajtja : Acid folik 400 mcg
  Perdorimi : Keshillohet te perdoret 1 kapsule ne dite

 • You've just added this product to the cart:

  GRAVI DHA Plus

  0 out of 5

  GRAVI DHA Plus

  Përshkrimi:

  Gravi DHA Plus eshte nje shtese ushqimore e pasur me DHA dhe Vitamina te cilat ndihmojne zhvillimin e fetusit gjate shtatezanise si dhe te femijes se porsalindur gjate ushqyerjes me gji.

   

  Përdorimi:

  Rekomandohet te konsumohet 1 kapsule e verdhe ne mengjes dhe 1 kapsule blu ne mbremje, cdo dite, pergjate te gjithe shtatezanise dhe ushqyerjes me gji.

   

  Përbërësit:     

                            

                                   1 kapsule e verdhë               1 kapsule  blu

  DHA                                     250 mg  

  L-carnitine                                                                           52 mg

  Acid Folik                                                                            400 mcg

  Vitamine E                          12 mg

  Vitamine B6                                                                          1.3 mg

  Vitamine B12                                                                        2.2 mcg

  Biotin                                                                                    100 mcg

  Iodine                                                                                   175 mcg

  Baker                                                                                     1.2 mg

  Zink                                                                                         7 mg

  Selenium                                                                                55 mcg

  Hekur                                                                                     30 mg

 • You've just added this product to the cart:

  Proxeed woman

  0 out of 5

  Proxeed woman

  Përshkrimi:

  Cikli i riprodhimit femeror eshte nje process kompleks I cili perfshin organet riprodhuese, kompleksin hormonal si dhe rregullimin e neurotransmetuesve me ane te Sistemit Nervor Qendror (CNS).

  Fertiliteti femeror mund te influencohet nga faktore te ndryshem si ushqimi, mosha, ndotja, stresi etj. Studimet kane treguar se menyra e te ushqyerit eshte e perfshire ne procesin riprodhues femeror si dhe ne cilesine e oocyteve, sintezen e AND, ciklin hormonal etj.

  Proxeed® Women permban 15 Vitamina, minerale si dhe perberes te tjere specific per te suportuar cilesine e oocyteve si dhe ne procesin fiziologjik te perfshire ne fertilitetin femeror, duke rritur mundesine e konceptimit te sukseshem.

  Karakteristikat metabolike dhe klinike

  Funksioni metabolik                                                         Perberesit

  Suporton ciklin hormonal normal                                           Vitamin B6, Vitamin B5, Vitamin C and Vitamin D; Zinc

  Mbron dhe ruan cilesine e oocyteve                                       L-carnitine, acetyl –L-carnitine, Folic acid, Vitamin B12, Vitamin E, Vitamin C

  Redukton stresin oksidativ dhe suporton procesin biologjik per funksionimin  normal te vezoreve, uterusit dhe cervixit

  L-carnitine, acetyl-L-carnitine, L-arginine, iron, selenium, N-acetylcysteine, Vitamin E, Vitamin C

  Efikasiteti:

  • Acidi Folik, Zinku, Vitamina C, Vitamina E si dhe Vitamina A, luajne rol kryesor ne sintezen e ADN , cilesine e oocyteve si dhe ne zvogelimin e stresit oksidativ, duke patur nje rol pozitiv ne ferilitet dhe ne riprodhim.
  • Karnitina optimizon zhvillimin e hershem embrional si dhe forcon oocytet ne femrat te cilat do ti nenshtrohen fertilizimit invitro (IVF).
  • L-carnitina redukton demtimet citoskeletike te oocyteve dhe apoptozen embrionale duke rritur mundesine e suksesit te fertilizimit invitro (IVF)

  Përdorimi 

  1 bustine/dite per 4-6 muaj ose per sa kohe mundoheni te konceptoni

   

   

   

   

 • You've just added this product to the cart:

  Proxeed Plus

  0 out of 5

  Proxeed Plus

  Përshkrimi:

  Infertiliteti prek rreth 15% te cifteve te cilet deshirojne te konceptojn nje femije. Infertiliteti mashkullor eshte pergjegjes per 50 % te ketyre rasteve. Cilesia e ulet e spermatozoideve mund te shkaktohet si pasoje e ndryshimeve metabolike te shkaktuara nga dieta, stresi, alkooli, ndotja dhe faktore te tjere te lidhur me jeten moderne.

  Proxeed® Plus ndihmon ne rigjenerimin e ushqyesve te spermatozoideve.

  Proxeed® Plus rekomandohet nga mjeket ne te gjithe boten.

  Efektiviteti:

  Studim I kontrolluar me placebo: 104 paciente: U trajtuan me Proxeed Plus (2 bustina /dite) ose me placebo per 6 muaj.

  Rezultati : Permiresim I dukshem i levizshmerise se spermatozoideve. 12 shtatezani te nisura gjate trajtimit me Proxeed Plus

  Përdorimi:

  -bustina per tu tretur ne uje

  -2 bustina/dite per 4-6 muaj ose per sa kohe mundoheni  te konceptoni

  Përbërësit:

  L-Carnitine Fumarate           1725 mg

  Acety-L-Carnitine                    500 mg

  Fructose                                  1000 mg  

  Acid Citric                                    50 mg

  Selenium                                      50 μg

  Coenzyme Q10                           20 mg

  Vitamin C                                    90 mg

  Zinc                                              10 mg

  Acid Folic                                   200 μg

  Vitamin B12                               1.5 μg

 • You've just added this product to the cart:

  MG 400

  0 out of 5

  MG 400

  Principi aktiv:

  Mag 400mg, Vit B6, Vit PP, Biotine

  Formë / Doza:

  20 bustina

 • You've just added this product to the cart:

  Intivit Deli

  0 out of 5

  Intivit Deli

  Principi aktiv:

  Detergjent intim  me Vitaminë E  ,  Ph 5.5

  Formë / Doza:

  flakon 200 ml

  Përshrkim:

  Intivit Deli eshte nje detergjent intim i cili permban Vitamine E.

  Intivit Deli eshte solucion delikat per higjenen intime te jashtme.

  Formulimi i Intivit deli eshte i tille qe ne saje te pH 5,5 neutralizon efektivisht rritjen e kerpudhave dhe baktereve.

  Perberesit:

  Nje nga perberesit kryesore Vitamina E ka veti antioksidante dhe permireson efektin mbrojtes te Intivit Deli.

  Nuk permban SLS (Sodio Lauril Solfato) dhe Paraben.

  Mënyra e përdorimit:

  Intivit Deli keshillohet kryesisht per kurimin e kruajtjes, skucqjes dhe djegieve te lehta.

 • You've just added this product to the cart:

  Echigin Pastrues Vaginal

  0 out of 5

  Echigin Pastrues Vaginal

  Principi aktiv:

  Aloe vera, Vitamina, Echinacea Purpurea

  Formë / Doza:

  5 flakone, 140 ml

  Përshkrim:

  Echigin  respekton aciditetin natyral te ambjentit vaginal dhe zhvillon nje aksion pastrues, aromatizues dhe antialkalin.

  Le pas nje ndjesi te kendshme freskie dhe pastertie.

  Ne saj te formules, Echigin Lavanda keshillohet te perdoret edhe pas ciklit menstrual dhe per higjenen intime pas raportit seksual.

  Perberesit:

  • Echinacea Purpurea e cila zhvillon aksion imunostimulant
  • Acid Laktik qe ne saje te pH te tij ruan aciditetin fisiologjik vaginal
  • Alfa Bisabolol e cila ka rolin e nje Antiseptiku dhe Antifungini.
  • Kamomil, Kalendula dhe Malva te cilat kane nje rol qetesues.

  Mënyra e përdorimit:

  1 flakon ne darke

 • You've just added this product to the cart:

  Echigin xhel

  0 out of 5

  Echigin xhel

  Principi aktiv:

  Aloe vera, Vitamina, Echinacea Purpurea

  Formë / Doza:

  30 g tubet

 • You've just added this product to the cart:

  Primadonna

  0 out of 5

  Primadonna

  Active Principles:

  Isoflavone, Kudzu, Kalcium, Magnez

  Form / Dosage:

  30 tableta

 • You've just added this product to the cart:

  Bifervit Forte

  0 out of 5

  Bifervit Forte

  Principi aktiv:

  Hekur, Acid Folik, Vit C , B12

  Formë / Doza:

  600mg 30 tab

  Përshkrim:

  Bifervit Forte është një shtesë ushqimore me hekur, acid folik, Vitaminë C dhe Vitamina B12, të cilat janë të dobishme në organizëm.

  Hekuri është nje element thelbësor për prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut.

  Shpesh here sasia e hekurit duhet të plotësohet ne organizem për të shmangur rrezikun e anemisë.

  Acidi folik është një komponent  thelbësor i  Eritrociteve  si dhe eshte një faktor kyç ne sintezën e qelizave të kuqe të gjakut. Një sasi optimale e acidit folik ndihmon dhe përmirëson  perthithjen  e tij duke e bërë atë më te  “biodisponueshem “.

  Vitamina B12 është një tjetër element i rendesishem  ne  sintezes e eritrocideve.

  Vitamina B12 është dhe një komponent i rendesishem  strukturor ne lidhjen e hekurit në çdo qelizë të kuqe të gjakut.

  Vitamina C,  e pranishme në sasi të konsiderueshme, ka një efekt antioxidant dhe e bën më efektive përthithjen e hekurit.

  Përbërsit:

  Përbërsit 1 kompresë(630 mg) x 100 mg VNR
  Hekur fumarato 245 mg 38,8 g
  Vitamine C 150 mg 23,8 g 187,5%
  Acid folik 400 mcg 63,5 mg 200%
  Vitamina B12 3,75 mcg 0,60 mg 150%

  Mënyra e përdorimit:

  Një ose më shumë tableta në ditë, sipas gjykimit mjekësorë. Të merret pas ushqimit.

  Paketimi: 30 compresa gastroprotette

 • You've just added this product to the cart:

  Mammavit krem

  0 out of 5

  Mammavit krem

  Principi aktiv:

  Calendula, Echinacine, Acid Arakidonik

  Formë / Doza:

  200 ml tubet

  Përshrkim:

  Mamavit Crema  smagliature eshte ideuar posacerisht per nenat ne  periudhen e shtatezanise per te parandaluar dhe zbutur  shenjat e carjeve (Striet)  qe krijohen gjate kesaj periudhe ne pjese te ndryshme te trupit.

  Mammavi Crema ndikon gjithashtu ne  zbutjen e shenjes se  prerjes cesariane duke  sheshuar dhe ulur relievin( cheloidi) e kesaj  prerje.

  Mammavit Crema redukton ndryshimet e ngjyres se lekures si dhe  qeteson pruritin  e shkaktuar ne kete periudhe.

  Mënyra e përdorimit:

  Aplikoni  nje sasi te mjaftueshme te Mammavit Crema mbi lekure duke e masazhuar lehtesisht deri ne perthithjen e plote te kremit. Perseriteni kete proces  pas çdo larje te trupit (1- 2 here ne dite)

 • You've just added this product to the cart:

  Mammavit DHA

  0 out of 5

  Mammavit DHA

  Principi aktiv:

  DHA 200mg, Iodio 200 mcg, Acid folik 400 mcg, Vita

  Formë / Doza:

  850 mg 30 tableta

  Përshrkim:

  Mammavit eshte nje integrator ushqimore i perbere nga vitamina, minerale dhe acide yndyrore, i formuluar per te permbushur nevojat ushqimore te gruas ne vecanti gjate shtatezanise dhe gjate ushyerjes se femijes me gji.

  Vitaminat dhe mineralet jane substanca te nevojshme per nje ushyerje korrekte gjate shtatezanise dhe te rendesisheme tek qumeshti i nenes. Mammavit eshte nje produkt i perbere nga 11 vitamina, 8 minerale dhe DHA.

  Përbërësit :

  Acidi Folik(400mcg) eshte i nevojshem per nje perthithje te mire te hekurit dhe per formimin korrekt te rruazave te kuqe te gjakut. Marrja gjate shtatezanise e acidit folik zvogelon rrezikun e shfaqjeve te disa anomalive neurologjike te fetusit.

  Hekuri eshte i nevojshem per sintezen e hemoglobines dhe ne formimin e rruazave te kuqe te gjakut. Gjate shtatezanise eshte e nevojshme per dyfishin e sasise se hekurit ne krahasim me normalen.

  Mammavit permban vaj peshku (400mg), i pasur me acid yndyror te polisaturuar, me rreth 37.5 % DHA. Ky acid eshte nje perberes i membranes qelizore dhe kryesisht i qelizave nervore dhe te retines. DHA gjendet ne qumeshtin e nenes dhe eshte vecanerisht i nevojshem per prematurat.

  Flori, gjate shtatezanise, eshte i nevojshem per te parandaluar gingivitet, te cilat jane te shpeshta tek gruaja gjate kesaj periudhe. Ndihmon ne parandalimin e kariesit dentar te femijes se ardhshem.

  Jodi eshte nje element i domosdoshem per sintezen e hormoneve te tiroides. Nevoja per jod gjate shtatezanise rritet ne menyre te ndjeshme.

  Mënyra e përdorimit:

  Keshillohet te perdoret nje tablete ne dite e shoqeruar me uje mundesisht pas marrjes se ushqimit.

  Mammavit keshillohet te perdoret gjate

  -Shtatezanise

  -Ushqyerjes me gji Mungesave te vitaminave dhe mineraleve

 • You've just added this product to the cart:

  Bescil krem

  0 out of 5

  Bescil krem

  Principi aktiv:

  Isoconazol, Krem , Aplikator vaginal

  Formë / Doza:

  10mg/g 40g