Patolologji

   
 • You've just added this product to the cart:

  NUTRIXAM FMS

  0 out of 5

  NUTRIXAM FMS

  Nutrixam është shtesë ushqimore e cila ka në përmbajtje Aminoacide esenciale dhe jo esenciale.

  Këshillohet përdorimi :

  • Në prani të infeksioneve ose pas ndërhyrjeve kirurgjikale për të përmirësuar mbrojtjen immunitare dhe përgjigjen e terapisë me barna.
  • Gjatë kequshqyerjes proteinike
  • Në rastet e ipoalbuminemisë si pasojë e luhatjes të metabolizmit të proteinave, e cila shkakton ulje të efikasitetit të barnave.
  • Në rastet e anemisë dhe mungesës se Mioglobinës.
  • Pacient Kardiologjik : Për mbrojtjen e zemrës në rastet e insuficenses kardiake dhe dëmtimet nga doxorubicina.

   

  • Pacient me Hepatosteatoze : Për rregullimin e procesit te Gluconeogjenezës.
  • Pacient me Dializë : Për të ruajtur metabolizmin e proteinave.
  • Pacient me Diabet : Për të rritur aktivitetin e GLUT-4 dhe ulur rezistencen periferike ndaj insulinës në bashkëveprim me metforminën.
  • Pacient me plage dekubituese : Ndihmon ne prodhimin e kolagjenit per rigjenerimin e lëkurës.

  Mënyra e përdorimit : Këshillohet të përdoren 1-2 bustina në ditë të tretura në 150 ml ujë dhe te konsumohet larg vaktit të ushqimit

  Përmbajtja

  Mesatare

  Për dozë ditore (2 bust)
  L-Leucina 1400 mg
  L-Valina 1000 mg
  L-Isoleucina 1000 mg
  L-Istidina 1200 mg
  L-Lisina 1200 mg
  L-Metionina 450 mg
  L-Cistina 850 mg
  L-Fenilalanina 800 mg
  L-Tirosina 600 mg
  L-Treonina 900 mg
  L-Triptofano 350 mg
  L-Serina 250 mg
  N-acetilcisteina 100 mg
  L-Ornitina alfa-chetoglutarato 250 mg
 • You've just added this product to the cart:

  Supofen 1000 mg

  0 out of 5

  Supofen 1000 mg

  Principi Aktiv : Paracetamol

  Forme / Doza : 1000 mg x 18 Tableta

 • You've just added this product to the cart:

  Ciprofloxacina Basi

  0 out of 5

  Ciprofloxacina Basi

  Principi Aktiv : Ciprofloxacine

  Forme / Doza : 500 mg x 16 Tableta

 • You've just added this product to the cart:

  Nebulair Aerosol

  0 out of 5

  Nebulair Aerosol

  Solucion Ipertonik i cili ndihmon perdoret per aerosol dhe ndihmon ne zbutjen e mukozes se hundeve, inflamazionin e rrugeve te frymemarrjes dhe rinitit.

  Permban Uje Termal dhe Acid Ialuronik

 • You've just added this product to the cart:

  Lattoferrina 200 Suprena

  0 out of 5

  Lattoferrina 200 Suprena

  Lattoferrina 200 Suprema perban 200 mg laktoferine me origjine shtazore dhe 7.5 mg Zink per cdo tablete.

  – Ndihmon ne mirefunksionimin e sistemit imunitar.

 • You've just added this product to the cart:

  Eftry

  0 out of 5

  Eftry

  Principi Aktiv : Ceftriaxon

  Forme Doza : 1 Gr / 3.5 ml

 • You've just added this product to the cart:

  Dekoro Spray

  0 out of 5

  Dekoro Spray

  DeKoro Spray eshte nje shtese ushqimore ne forme spray, e cila permban Vitamine D3 dhe Vitamine K2.

  – Perdorim pa uje

  – Perthithje e larte nga organizmi

  – 3 sprucime permbajne 50 mcg (2000 IU) Vitamine D3 dhe 65 mcg Vitamine K2

 • You've just added this product to the cart:

  XFLOR capsule

  0 out of 5

  XFLOR capsule

  Shtese ushqimore e cila permban Lattoferrine (100 mg) dhe fermente laktike 7 Mld (Lb acidophilus 2.5 Mld, Lb Rhamnosus 2.5 Mld, Bifidobacterium infantis 0.5 Mld dhe Lb Reuteri 1.5 Mld).

 • You've just added this product to the cart:

  Mosiac

  0 out of 5

  Mosiac

  Mosiac është një shtesë ushqimore e cila përmban Lattoferrinë. Lattoferrina është një proteine e cila gjëndet në qumshtin e gjirit dhe luan një rol të rëndësishëm në përgjigjen immunitare të organizmit.
  Gjithashtu Lattoferrina ndihmon kundër krijimit të rezistences të antibiotikeve në organizmin e njeriut.
  Çdo capsulë Mosiac përmban 200 mg Lattoferrinë.

  Mosiac ka veti :
  1. Antivirale
  2. Antimikrobiale
  3. Immunomodulatore
  Përdorimi :
  – Të porsalindurit : 1 kapsulë në ditë (200 mg);
  – Fëmijet : Deri në 2 kapsula në ditë (400 mg);
  – Të rriturit : Deri në 4 kapsula në ditë (800 mg);

  *Kapsulat Mosiac mund të hapen dhe përmbajtja e kapsulës mund të tretet në pak qumësht ose ujë me temperaturë ambienti

 • You've just added this product to the cart:

  Corvite Plus

  0 out of 5

  Corvite Plus

  Corvite Plus permban Vitamine C Liposomale e cila ka aftesine qe te perthithet me shpejt nga organzimi i njeriut.

 • You've just added this product to the cart:

  STAMIDIX GOCCE

  0 out of 5

  STAMIDIX GOCCE

  -Principi Aktiv : Cetirizine
  -Forme Doza : 10 mg/ml / Pika Orale

  Stamidix permban principin aktiv Cetirizine e cila ndihmon ne lehtesimin e simptomave pas nje reaksioni alergjik ose inflamator.

 • You've just added this product to the cart:

  STAMIDIX TABLETA

  0 out of 5

  STAMIDIX TABLETA

  Stamidix permban principin aktiv Cetirizine e cila ndihmon ne  lehtesimin e simptomave pas nje reaksioni alergjik ose inflamator.

 • You've just added this product to the cart:

  Basiflux 1.6 mg/ml

  0 out of 5

  Basiflux 1.6 mg/ml

  Principi aktiv:

  Bromhexine, pa sheqer (i pershtatshem per diabetike)

  Formë / Doza:

  1.6 mg/ml / 200ml

  Përshkrim:

  Basiflux eshte nje preparat i cili perdoret ne rruge orale, substanca aktive e te cilit eshte bromeksina.
  Kjo substance eshte ne gjendje te holloje sekrecionet e mushkrise duke lehtesuar nxjerrjen e tyre.
  Basiflux eshte nje preparat mukolitik ndihmes ne trajtimin antibacterial te infeksioneve respiratore me sekretim te larte bronkial.

  Perberesit:

  1 ml Basiflux permban 1.6 mg bromeksine hidrokloride.
  Basiflux nuk permban sheqer, duke qene keshtu i pershtatshem edhe per diabetiket

 • You've just added this product to the cart:

  Dimidon 400mg

  0 out of 5

  Dimidon 400mg

  Principi Aktiv:

  Ibuprofen

  Formë / Doza:

  400mg – 60 Tableta

 • You've just added this product to the cart:

  Supofen 500 Tablet

  0 out of 5

  Supofen 500 Tablet

  Pirncipi Aktiv:

  Paracetamol

  Forma / Doza:

  500 mg – Supost

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix Junior

  0 out of 5

  Fermentix Junior

  Përshrkim:

  Fermentix Junior rikthen ekuilibrin e florës bakteriale intestinale në rastet e çekuilibrimit ushqimor, terapisë me antibiotikë, diarresë. Pa gluten dhe saharozë.

  Përbërësit :

  FiberAid,  Lactobacillus acidophilus,  kalcium D-pantothenate

  Mënyra e përdorimit:

  1 flakon 1-2 herë në ditë, 2 orë para ose pas ngrënies

  Paketimi: 12 flakon

 • You've just added this product to the cart:

  Lumaxin shurup

  0 out of 5

  Lumaxin shurup

  Principi aktiv:

  mukus kërmilli, edera, mjaltë, drosera

  Formë / Doza:

  150 ml

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix 40 FORTE

  0 out of 5

  Fermentix 40 FORTE

  Principi aktiv:

  40 miliardë fermente laktike të tindalizuara

  Formë / Doza:

  30 kapsula

 • You've just added this product to the cart:

  Fermentix Adult

  0 out of 5

  Fermentix Adult

  Përshkrim:
  Shtojcë ushqimore me bazë fermentesh laktikë, fibra prebiotike që rezultojnë të efektshme për të ndihmuar rivendosjen e ekuilibrit të fluorës së zorrëve dhe vitamina të grupit B (B1, B2, B3, B6, B12).

  Përbërësit:
  ujë, fruktozë,  Lactobacillus acidophilus HA-122 ; acidifikues: acid citrik, aromatizues,  konservues: kalium, benzoate natriumi;  Lactobacillus HA108 *; niacin (vitaminë B3), vitaminë B2 (riboflavin 5′-natriumi), vitamina B6 (piridoksina hidrokloride), vitamina B1 (tiamina hidrokloride), vitamina B12 .

  Mënyra e përdorimit:
  1 shishe një herë ose dy herë në ditë.

 • You've just added this product to the cart:

  Sanagol Muco Tuss Adult shurup

  0 out of 5

  Sanagol Muco Tuss Adult shurup

  Principi aktiv:

  Erisimo, Propolis, Echinacine, Mjalte

  Formë / Doza:

  150 ml /flakon

  Përshrkim:

  Sanagol Muco Tuss (shurup) rekomandohet për zbutjen dhe qetësimin e irritimit të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.

  Përbërësit :

  ERISIMO dallohet për vetitë e tij te shkëlqyer si antiinflamator dhe zbutës.

  Përmban: Propolis dhe Erismo, Echinacia, Mjaltë, Timo

  Mënyra e përdorimit:

  1 luge 5 ml, 3-4 herë në ditë

   

 • You've just added this product to the cart:

  X-Flor me pika

  0 out of 5

  X-Flor me pika

  Principi aktiv:

  Fermente Laktike, L. Reuteri, L. Rhamnosus

  Formë / Doza:

  5ml flakon

  Përshkrimi:

  Këshilluar për:

  • Diarre me origjinë bakteriale ose virale
  • Dhimbje të barkut tek të porsalindurit (Coliche gassose)
  • Gastroenterite akute dhe kolitet
  • Shoqërim i terapisë me antibiotikë
  • Asiston në sistemin imun me stimulim dhe prodhim të imunoglobulinave dhe makrofageve

  Ndihmon në:

  Trajtimin e infeksioneve të traktit urinar

  Përbërsit:

  XFLOR Gocce përmban 2 Mld Probiotikë për çdo dozë. 1 dozë – 5 pika -2 11/11d probiotike

  Mënyra e përdorimit:

  Tek të porsalindurit dhe latantët:

  5 pika një herë në ditë = 2 Mld probiotike

  Mund të shoqërohet me qumësht ose lëngje të tjera – Tek fëmijët:

  5 pika 2-3 herë në ditë

 • You've just added this product to the cart:

  XFLOR bustine

  0 out of 5

  XFLOR bustine

  Shtese ushqimore e cila permban Lattoferrine (100 mg) dhe 13 Mld fermente laktike (Lb acidophilus 5 Mld, Lb Rhamnosus 5 Mld, Bifidobacterium infantis 2 Mld dhe Sacromyces Boulardii 1 Mld). Gjithashtu permban Inuline (200mg)

 • You've just added this product to the cart:

  Broncosil shurup

  0 out of 5

  Broncosil shurup

  Principi aktiv:

  Ambroxol

  Formë / Doza:

  6mg/ml  /200ml

 • You've just added this product to the cart:

  Finatux shurup

  0 out of 5

  Finatux shurup

  Principi aktiv:

  Carbocisteine

  Formë / Doza:

  5mg/ml  /200ml