Basiflux shurup

Principi aktiv:

Bromhexine, pa sheqer (i pershtatshem per diabetike)

Formë / Doza:

0.8mg/ml / 200ml

Përshkrim:

Basiflux eshte nje preparat i cili perdoret ne rruge orale, substanca aktive e te cilit eshte bromeksina.

Kjo substance eshte ne gjendje te holloje sekrecionet e mushkrise duke lehtesuar nxjerrjen e tyre.

Basiflux eshte nje preparat mukolitik ndihmes ne trajtimin antibacterial te infeksioneve respiratore me sekretim te larte bronkial.

Perberesit:

1 ml Basiflux permban  0.8mg bromeksine  hidrokloride.

Basiflux nuk permban sheqer, duke qene keshtu I pershtatshem edhe per diabetiket dhe femijet e vegjel.

Mënyra e përdorimit:

Femijet nen moshen 2 vjeç:

1.25 ml (1/4 luge caji) 3 here ne dite.

Femijet e moshes 2-6 vjeç:

2.5 ml (1/2 luge caji) 3 here ne dite.

Femijet e moshes 6-12 vjeç:

5 ml (1 luge caji) 3 here ne dite.

Femijet mbi 12 vjeç dhe te rriturit:

10 ml (2 luge caji) 3 here ne dite.

 

  • Reviews (0)

Rishikime

Nuk ka asnjë rishikim.


Shkruani një rishikim për “Basiflux shurup”