Mammavit DHA

Mammavit DHA

Principi aktiv:

DHA 200mg, Iodio 200 mcg, Acid folik 400 mcg, Vita

Formë / Doza:

850 mg 30 tableta

Përshrkim:

Mammavit eshte nje integrator ushqimore i perbere nga vitamina, minerale dhe acide yndyrore, i formuluar per te permbushur nevojat ushqimore te gruas ne vecanti gjate shtatezanise dhe gjate ushyerjes se femijes me gji.

Vitaminat dhe mineralet jane substanca te nevojshme per nje ushyerje korrekte gjate shtatezanise dhe te rendesisheme tek qumeshti i nenes. Mammavit eshte nje produkt i perbere nga 11 vitamina, 8 minerale dhe DHA.

Përbërësit :

Acidi Folik(400mcg) eshte i nevojshem per nje perthithje te mire te hekurit dhe per formimin korrekt te rruazave te kuqe te gjakut. Marrja gjate shtatezanise e acidit folik zvogelon rrezikun e shfaqjeve te disa anomalive neurologjike te fetusit.

Hekuri eshte i nevojshem per sintezen e hemoglobines dhe ne formimin e rruazave te kuqe te gjakut. Gjate shtatezanise eshte e nevojshme per dyfishin e sasise se hekurit ne krahasim me normalen.

Mammavit permban vaj peshku (400mg), i pasur me acid yndyror te polisaturuar, me rreth 37.5 % DHA. Ky acid eshte nje perberes i membranes qelizore dhe kryesisht i qelizave nervore dhe te retines. DHA gjendet ne qumeshtin e nenes dhe eshte vecanerisht i nevojshem per prematurat.

Flori, gjate shtatezanise, eshte i nevojshem per te parandaluar gingivitet, te cilat jane te shpeshta tek gruaja gjate kesaj periudhe. Ndihmon ne parandalimin e kariesit dentar te femijes se ardhshem.

Jodi eshte nje element i domosdoshem per sintezen e hormoneve te tiroides. Nevoja per jod gjate shtatezanise rritet ne menyre te ndjeshme.

Mënyra e përdorimit:

Keshillohet te perdoret nje tablete ne dite e shoqeruar me uje mundesisht pas marrjes se ushqimit.

Mammavit keshillohet te perdoret gjate

-Shtatezanise

-Ushqyerjes me gji Mungesave te vitaminave dhe mineraleve

  • Reviews (0)

Rishikime

Nuk ka asnjë rishikim.


Shkruani një rishikim për “Mammavit DHA”